Ułatwienia dostępu

,,O czyste powietrze w naszej wiosce dbamy i byle czego do pieca nie wrzucamy”

W ostatnich dniach roku szkolnego 2022-2023 Szkoła Podstawowa w Czernicy w ramach projektu- Edukacyjna Sieć Antysmogowa, którego realizatorem jest NASK, wzięła udział konkursie pod hasłem „Mierzymy się ze smogiem”. Należało zgłosić szkołę wraz z hasłem zachęcającym do dbania o jakość powietrza.

Celem konkursu było m.in. rozbudowa zestawu urządzeń o ekran wewnętrzny, dzięki któremu uczniowie i nauczyciele oraz wszyscy odwiedzający szkołę będą mogli zobaczyć bieżące wyniki pomiarów i treści edukacyjne na temat smogu(w poprzednim roku szkoła w szkole zamontowano czujnik zewnętrzny mierzący wielkości fizyczne określające poziom zanieczyszczenia powietrza oraz tablicę informacyjna LED, służącą do prezentacji wyników pomiarów jakości powietrza. Informacje na bieżąco publikowane są również na portalu www.esa.nask.pl)

Miło poinformować, że nasza szkoła znalazła się wśród laureatów konkursu i otrzymała bezpłatny Pakiet edukacyjny, w skład którego wszedł:
• ekran zamontowany wewnątrz budynku szkoły do wyświetlania danych pomiarowych oraz prezentacji treści edukacyjnych;
• szkolenia dla nauczycieli koordynatorów i dostęp do cyfrowych materiałów edukacyjnych.
Działania prowadzone w ramach projektu wpływają na
• podniesienie świadomości uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół i rodziców na temat smogu,
• zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów oraz nauczycieli w obszarze edukacji antysmogowej, ochrony zdrowia oraz przeciwdziałania zanieczyszczeniu powietrza,

Jędrzej Nowak
koordynator