Ułatwienia dostępu

EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO 2022

W ostatni piątek września, po raz pierwszy nasza szkoła przyłączyła się aby razem ze szkołami z całej Europy i ze świata do obchodzić Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD - European School Sport Day). Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. To wspaniała okazja mobilizująca nas do aktywności na co dzień.
Tego dnia nauczyciel wychowania fizycznego oraz nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego przygotowali ciekawe inicjatywy promujące aktywność sportową m.in turniej Króla kosza. Emocjonującą aktywnością okazał się aerobik przy muzyce poprowadzony przez P.Katarzynę Łobocką. Z okazji Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego zorganizowany był również konkurs plastyczny.
Biorąc udział w takich wydarzeniach chcemy zwiększać świadomość i gotowość całej społeczności szkolnej. Wszystko po to, by ruch stał się nieodłącznym elementem codzienności. Chcemy pokazywać, że aktywność fizyczna jest fajna!

Europejski Dzień Sportu Szkolnego zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej .
NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
S.P. W CZERNICY
JĘDRZEJ NOWAK